Pazar Araştırmaları

Ürününüzün veya hizmetinizin Türkiye’deki potansiyeli hakkında bilgi edinmek mi istiyorsunuz? Yabancı bir pazarı değerlendirmek, sektöre özgü bilgilere sahip olmadan mümkün değildir. Aynı zamanda da ülkenin dilini ve ülkenin kendisini bilmeden, yerinde mülakatlar ve araştırmadan yapmadan, geniş kapsamlı bir bilgi temeline sahip olunamaz. Türkiye pazarına başarıyla giriş yapabilmeniz için gereken desteği biz sağlarız.

pazar_arastirmalari.png

DEinternational hizmet yelpazesi, şirketinizin pazara başarıyla giriş yapmasına destek olmak için gerekli tüm öğeleri içermektedir. Pazar araştırmasından potansiyel hedef kitlelerinin analizine, uygun iş ortakları bulmaya ve iş insanları için Türkiye’ye iş gezileri organize etmeye kadar uzanan bir yelpazede – DEinternational Türkiye pazarına girişle ilgili tüm konularda yanınızdadır.

Pazar Bilgileri

Türkiye’deki pazarlar ve sektörler hakkında genel fikir edinmek istiyor ve şirketiniz için pazar fırsatlarının bir değerlendirmesini mi bekliyorsunuz?

Her sektör hakkında sizin tarafınızdan belirlenmiş ölçütlere göre güncel bilgileri araştırırız. Bunun için güncel ülke ve sektör raporlarında bulunan kaynaklardan, yerel devlet istatistik kurumlarından, yüz yüze ve telefonla yapılan uzman görüşmelerinden, internet kaynaklarından, sektör dergilerinden ve başka yayınlardan yararlanırız.

Potansiyel işbirliği ortakları hakkında sağlam bir bilgi temeli, bir pazara girişte çok büyük öneme sahiptir. Doğrulanmış şirket bilgileriyle size destek oluruz. Soru listenizi gönderin, biz cevapları verelim.

 • Pazar araştırması
 • Adres araştırması

Sektörünüzden irtibatlarla planlı bir şekilde irtibata geçebilmeniz için size gereken temel bilgileri, sizin istediğiniz ölçütlere (soru listesi) göre tespit ederiz:

 • Araştırma sonuçları şirket adını, irtibat kişisini, adres, e-posta adresi, telefon ve faks numarası gibi bilgileri içerir. 
 • Adresler size e-posta ile iletilir.
 • İşlem süresi genellikle yaklaşık 7 iş günüdür.

Seçilen verilerin doğruluğu, denetimden geçen bir adres araştırması çerçevesinde AKH Türkiye tarafından telefonla yapılan aramalarla kontrol edilir.

İş Ortağı Bulma Yardımı

DEinternational şirketinizi potansiyel iş ortakları (tedarikçiler, üreticiler, dağıtımcılar ve Joint-Venture ortakları) arayışında destekler ve size onların verilerini iletir. Bu konuda Türkiye’de pazara başarıyla giriş yapmanız için gerekli temelleri yaratmak üzere mükemmel ilişkiler ağımızdan ve sahadaki iş girişimi ortamında uzun yıllara dayalı tecrübelerimizden destek almaktayız.

Alman ve Türk firmalarına potansiyel iş ortaklarının tespit edilmesinden ve ilk müzakerelerden ticari başarıya ulaşıncaya kadar eşlik ediyoruz.

   İş ortağı arama hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki işlerdir:

 • Hedef kitle tanımlama ve pazar potansiyeli analizi
 • Ürün ve işletme konumlandırması
 • Bir uzun liste oluşturmak
 • Nitelikli bir kısa liste oluşturmak
 • Potansiyel iş ortaklarıyla irtibat kurmak
 • İlk temas randevusunun organize edilmesi ve birlikte gerçekleştirilmesi
 • Sonuç raporu

Nihai bir teklifin sunulmasını istiyorsanız, önce çevrimiçi soru formunu doldurmanızı rica ederiz.

Soru formuna buradan ulaşabilirsiniz:

Randevu Organizasyonu ve Seyahat Desteği

Yurtdışı randevu ve seyahatlerini organize etmek çoğunlukla çok zaman harcamayı gerektirir. Sektör, yer ve dil bilgilerimiz sayesinde sizin için doğru irtibat kişileriyle ve yetkililerle irtibat kurmanızı sağlarız. Görüşme muhataplarınızı içerik bakımından randevulara hazırlarız, pürüzsüz organizasyon akışını sağlar ve size randevularınızda kişisel danışmanınız olarak eşlik ederiz.

Elbette isteğiniz üzerine yerinde otel ve lojistik organizasyonunu da yaparız.

Kilit Müşteri Yönetimi (KAM) – Part-time/Full-time

Pazar araştırmaları, müşteri arama ve şirket kuruluşu için hazırlıklar için destek almak mı isterdiniz?

 • AHK Türkiye tarafından istihdam edilen, ancak sizin için çalışan bir Part-time Kilit Müşteri Yöneticisi (Key Account Manager -Part-time) size profesyonel bir part-time eleman yardımıyla Türkiye pazarındaki varlığınızı inşa etme imkânını verecektir.

          Görev: 15 saat / ay

          Süre: En az 1 yıl

 • Bir Full-time Kilit Müşteri Yöneticisi (Key Account Manager -Full-time) Alman firmaları için, kendi iş yerlerini kurmadan Türkiye’deki iş faaliyetlerini kendi yönetimlerinde geliştirmek için maliyet etkin ve sade bir yaklaşımı oluşturur.

  AHK Türkiye’nin hizmet şirketi yalnızca sizin şirketinizin Türkiye’deki istekleriyle ilgilenen bir Kilit Müşteri Yöneticisini işe alır. Kilit Müşteri Yöneticisi satın alma / kalite kontrol, satış ve pazarlama konularından teknik destek / satış sonrası hizmetler konularına kadar her alanda sizin yönetiminizde hareket eder. 

İş Seyahatleri

AHK Türkiye Alman Federal Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ile işbirliği içerisinde Türkiye’ye ve Almanya’ya teknik bilgilenme gezileri, pazar keşif gezileri ve ayrıca iş seyahatleri gerçekleştirir. Sektöre özel heyet gezileri çerçevesinde bakanlık desteğiyle yeni teknolojiler tanıtılır, pazardaki güncel gelişmeler anlatılır ve yeni iş ilişkileri kurulur.

AHK Türkiye heyet katılımcılarının ihtiyaçlarına göre cazip bir gezi programı hazırlar ve toplam gezi akışının pürüzsüz olmasını sağlar.

 • Gezi içeriklerinin odaklanması
 • Potansiyel iş ortaklarının hedefe yönelik tespiti
 • Uygun biçimlerin belirlenmesi: Sunuş toplantısı, yuvarlak masa, B2B ilişki borsaları, işyeri ziyaretleri vs.
 • Önemli devlet kademlerinin ve sivil toplum kuruluşlarının (NGO) tanıtılması
 • Gezi programının planlanması, organizasyonu ve gerçekleştirilmesi ve ayrıca seyahat lojistiği
 • Gezinin değerlendirmesi
 • Oda yayınlarında ve harici medyalarda basın çalışmaları

İş Planlarının Oluşturulması

Alman pazarına girişte şirketin kurulması için iş planının oluşturulması en önemli yapı taşlarından biridir. İş planı, bir şirketin tüm hedef ve stratejilerini, temel önkoşullar, tasarılar ve tedbirlerle birlikte içeren çalışma belgesidir. Sizinle işbirliği içerisinde, Almanya’daki içerik ve usul şartlarına uygun bir iş planını oluştururuz ve Almanya’daki yetkili makamlarla temaslarınızda size destek oluruz.

Yetkili Kişiler

Zafer Koç

Gözde Esen

Zafer Koç

Genel Müdür Yardımcısı,
Pazar Araştırmaları
Bölüm Müdürü

Gözde Esen

Junior Proje Yöneticisi